امروز : چهارشنبه، 26 مرداد 1401

بدنبال راه اندازی خانه شمشیربازی مسجدسلیمان هستیم

تاریخ : 28 اسفند 1399, 11:32 نویسنده : admin بازدیدها : 512 نظرات : 0 موضوع : خبرها
سرپرست هیات شمشیربازی مسجدسلیمان گفت: رشته شمشیربازی از جمله رشته‌های ورزشی است که معمولا در مراکز استان‌ها فعال است و در اهواز نیز تنها یک سالن داریم اما پیگیر هستیم تا خانه شمشیربازی مسجدسلیمان را راه اندازی کنیم.

سارا قنبری سرپرست هیات شمشیربازی شهرستان مسجدسلیمان ظهر امروز در گفتگو با روابط عمومی هیات شمشیربازی استان خوزستان در خصوص فعالیت این رشته در مسجدسلیمان، اظهار کرد: رشته شمشیربازی برای اولین بار در شهرستان مسجدسلیمان در سال 99 راه اندازی شده است، و مسئولیت این رشته به بنده سپرده شده است؛ رشته شمشیربازی از جمله رشته‌های ورزشی است که معمولا در مراکز استان‌ها فعال است و در اهواز نیز تنها یک سالن داریم اما پیگیر هستیم تا خانه شمشیربازی مسجدسلیمان را راه اندازی کنیم.

وی گفت: در تلاش هستیم ان‌شالله با حمایت مسئولین شهرستان یک خانه شمشیربازی برای اقایان و بانوان در سطح شهرستان مسجدسلیمان راه اندازی کنیم تا علاقمندان بتوانند در این کلاس‌ها شرکت کنند و آموزش ببینند.

قنبری افزود: برای ارتقا و پیشبرد این رشته سعی داریم هر چندماه کلاس‌های اموزشی و داوری برگزار کنیم تا سطح عملی داوران و مربیان افزایش یابد.

سرپرست هیات شمشیربازی مسجدسلیمان بیان کرد: در حال حاضر کلاس آموزشی مربیگری و داوری بدلیل وجود بیماری کرونا به صورت انلاین برگزار می‌شود و از داوران پس از آموزش‌های لازم، آزمون گرفته می‌شود با هدف اینکه داوران با نحوه داوری و بازی بازیکن اشنایی بیشتر پیدا کنند و دانش داوران ما به روز شود.

قنبری در ادامه افزود: یکی از مهمترین  و اساسی ترین کمک‌های که می‌توانیم در پیشبرد و ارتقا این رشته المپیکی داشته باشیم، جذب نیرو و استعدادیابی و اموزش است، که برای آن در سال 1400 هم در بخش بانوان هم اقایان برنامه‌های داریم و همچنین اشنایی نوجوانان و جوانان با این رشته المپیکی در سطح  شهر و مخصوصا مدارس، اعزام نیروها برای کارگاه‌های اموزشی در استان و کشور را هم در سال جدید خواهیم داشت؛ که ان‌شالله بتوانیم خروجی بسیار خوب و بالایی برای شمشیربازی مسجدسلیمان داشته باشیم.

سرپرست هیات شمشیربازی شهرستان مسجدسلیمان در پایان گفت: ان‌شالله با  تلاش و پیگیری ریاست هیات شمشیربازی استان و اداره ورزش شهرستان مسجدسلیمان بتوانیم تجهیزات مورد نیاز این رشته را در اختیار علاقمندان و بازیکنان قرار دهیم و شاهد پیشرفت و قهرمانی‌های متعددی از سوی شمشیربازان مسجدسلیمانی در سطح کشور و سطوح بالاتر باشیم.

انتهای پیام/

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی شود